29.03.2017
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport

Netolický: Musíme nastavit limity, aby se neopakovala situace s Letištěm

Netolický: Musíme nastavit limity, aby se neopakovala situace s Letištěm
Nemocnice Pardubického kraje, a.s.
V sále Rady Pardubického kraje se v pondělí za přítomnosti zástupců krajské rady a členů představenstva Nemocnice Pardubického kraje, a.s. uskutečnilo další z řady jednání ohledně přípravy projektů... 
17.březen 2017 - 07:30

Výsledkem jednání je rozpracování variant řešení při zajištění ekonomické udržitelnosti a kvality zdravotní péče. Uvedl pro Pardubickenovinky.cz Bc. David Záruba, tiskový mluvčí Krajského úřadu Pardubického kraje.

„Jen výstavba centrálního příjmu v Pardubické nemocnici podle současného návrhu dosahuje částky téměř 1,2 miliardy korun při sedmi naplněných patrech a střešním heliportu. Nerad bych však opakoval situaci, která nastala v souvislosti s výstavbou terminálu pardubického letiště, které se nejprve řešilo bez finančních limitů. Ty byly následně nastaveny a nyní jsme v situaci, kdy se hledají finance na dostavbu druhého administrativního patra. To v tomto případě rozhodně odmítám, a proto je nezbytné stanovit si limit již na samém počátku. Výsledkem dnešního jednání je úprava projektu tak, aby odpovídal finančním možnostem při zachování nezbytného standardu zdravotní péče s výhledem na další roky,“ řekl hejtman Martin Netolický.

„Oba projekty patří mezi hlavní rozvojové cíle krajského zdravotnictví ve střednědobém horizontu. Je nutné si uvědomit, že ani jedna z nemocnic nemá v současné době žádný centralizovaný příjem a jen v Pardubicích máme například 11 příjmových míst, což je pro samotného pacienta i záchranku značně nekomfortní,“ sdělil radní pro oblast zdravotnictví Ladislav Valtr.

„Do nového pavilonu v Pardubicích by se měly soustředit všechny akutní obory, což ve výsledku uvolní jiné části areálu nemocnice a tím i prostor pro jejich další modernizaci,“ podotkl radní Valtr. „Tyto klíčové záměry samozřejmě nemění snahu kraje postupně realizovat potřebné investice ve všech našich nemocnicích,“ ujistil Ladislav Valtr.  

Výstavbě pavilonu však musí předcházet bourací práce, jelikož na místě, kde by měl být postaven, nyní stojí budova bývalé dětské chirurgie. „Budova je v současné době vystěhovaná a očekáváme její demolici. To s sebou nese nezbytné přeložení sítí, což celkově vyjde na přibližně 15 milionů korun,“ uvedl 1. náměstek hejtmana Roman Línek.

Hejtman je nemile překvapen činností společnosti EBA na letišti

V Ústí se se podařilo otázku financí částečně vyřešit
Vedle Pardubické nemocnice se řeší výstavba urgentního příjmu také v Ústí nad Orlicí, kde jsou však přípravy již v pokročilejší fázi. „Oproti původnímu předpokladu, který činil 500 milionů korun, jsme dnes na částce necelých 300 milionů, pokud by byla výstavba rozdělena na dvě etapy s předpřipravenými dvěma patry. Necháváme kalkulovat jedinou etapu s tím, že by budova byla snížena pouze o jedno patro,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:pk)


TECHNOhrátky v Lanškrouně přivítají už 7000. žáka

TECHNOhrátky v Lanškrouně přivítají už 7000. žáka
TECHNOhrátky Pardubického kraje načínají šestou desítku svých akcí. Stane se tak ve středu 29. března ve Střední odborné škole a Středním odborném učilišti Lanškroun.

Vylepšené Portmoneum zahájilo sezónu s novým majitelem

Vylepšené Portmoneum zahájilo sezónu s novým majitelem
Dům litomyšlského úředníka Josefa Portmana, nevšedně a místy trochu strašidelně vyzdobený malbami a vyřezávaným nábytkem výtvarníka a spisovatele Josefa Váchala, je od podzimu loňského roku v majetku Pardubického kraje a ve správě Regionálního muzea v Litomyšli.

Včelákov se dočká lepší silnice do Hlinska, kraj plánuje rekonstrukci

Včelákov se dočká lepší silnice do Hlinska, kraj plánuje rekonstrukci
V rámci své cesty po oblastech Hlinecka a Chrudimska zavítal hejtman Pardubického kraje Martin Netolický do Včelákova.

Ekocentrum Paleta trhá rekordy v návštěvnosti

Ekocentrum Paleta trhá rekordy v návštěvnosti
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil pardubický Natura park na břehu řeky Chrudimky, kde své aktivity provozuje Ekoncentrum Paleta, které je krajským koordinátorem ekologické výchovy.

Netolický: Plníme dohody mezi vládou a Odborovým svazem dopravy

Netolický: Plníme dohody mezi vládou a Odborovým svazem dopravy
Pardubický kraj se stále staví čelem k nařízení české vlády, které nařizuje autobusovým společnostem navýšit mzdy řidičům autobusů a uvolní z rozpočtu částku přesahující 20 milionů korun.
 
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport
Regiony:
Nahoru
© REGIONÁLNÍ NOVINKY, a.s. | Zobrazit klasicky