29.03.2017
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport

Organizátoři TECHNOhrátek vyhlašují v Poličce pohotovost

Organizátoři TECHNOhrátek vyhlašují v Poličce pohotovost
TECHNOhrátky Pardubického kraje
Jubilejní TECHNOhrátky v Poličce – rekordní zájem základních škol umožní útok na absolutní účastnický rekord.  
16.březen 2017 - 07:30
Pokaždé, když se přiblíží akce projektu TECHNOhrátky Pardubického kraje ve Střední odborné škole a Středním odborném učilišti Polička, vyhlašují organizátoři maximální pohotovost. Obory z oblasti gastronomie a hotelnictví, které vyučuje, jsou obrovským lákadlem pro žáky základních škol z celého regionu. Také v tomto roce předčil jejich zájem kapacitní možnosti. I tak však budou jubilejní, padesáté TECHNOhrátky ve středu 15. března rekordní.

„Za pouhý den se nám zaregistrovaly dvě desítky základních škol, které se chtěly tohoto zastavení zúčastnit. Zatímco ve většině ostatních středních škol je hranice 130-140 žáků limitní, v Poličce dokáží zázraky a vměstná se tam o čtyřicet dětí víc. Ve spolupráci s vedením SOŠ a SOU jsme nakonec vybrali jedenáct základních škol, což je v historii projektu dosud nejvyšší počet. V celkovém součtu přihlášených školáků navíc překračujeme hranici 180 žáků, takže se určitě bude třást rekord v absolutním počtu účastníků, který zatím drží Střední škola automobilní v Ústí nad Orlicí právě se 180 školáky,“ vypočítává Vladimír Zemánek, manažer projektu TECHNOhrátky.

Rozšířený program s praktickými činnostmi
Mezi jedenácti školami z Chrudimska, Svitavska a Orlickoústecka budou žáci ZŠ Bystré, ZŠ a MŠ Kameničky, ZŠ Čs. armády, Moravská Třebová, ZŠ Palackého, Moravská Třebová, Masarykovy ZŠ Polička, ZŠ Pomezí, ZŠ Prosetín, ZŠ Felberova, Svitavy, ZŠ Riegrova, Svitavy, ZŠ a MŠ Tatenice a ZŠ Včelákov.

Zvýšený počet účastníků si vynutil také rozšíření programu TECHNOhrátek. Místo obvyklých šesti speciálních pracovišť, na nichž budou žáci plnit manuální úkoly, jich bude připraveno osm. Jejich prostřednictvím se žáci seznámí se všemi učebními i maturitními obory, které má SOŠ a SOU Polička ve své nabídce: cukrář, číšník, gastronomie, hotelnictví, kuchař, pekař a řezník-uzenář.


„Na školáky čekají velice praktické činnosti, které nepochybně využijí i ve svém dalším životě. Budou například zdobit perníčky, vyrábět koláčky, připravovat míchaný nápoj, seznmovat se s uměleckým vyřezáváním ovoce či zeleniny nebo poznávat části vepřového masa. A důležité je i to, že co si sami připraví, tak také hned na místě snědí,“ upřesňuje některé aktivity Helena Bártlová, manažerka projektu TECHNOhrátky.

Žáci ověnčení cenami
Důvod, proč je SOŠ a SOU Polička už poněkolikáté nejžádanější střední školou v projektu TECHNOhrátky, spočívá především v její vysoké kvalitě, výborné připravenosti absolventů a spoustě nejrůznějších prestižních ocenění z domácích i zahraničních soutěžích.

„V posledních pěti letech získali žáci 85 pohárů, medailí a vysokých ocenění na nejvýznamnějších soutěžích odborných dovedností a vychovali jsme také juniorského mistra Evropy v carvingu. Naše škola je držitelem nejvyššího ocenění udělovaného Asociací kuchařů a cukrářů České republiky – Zlaté medaile Magdaleny Dobromily Rettigové. Velice přísná kritéria splnila jako jedna z mála státních škol v České republice,“ uvádí Boris Preissler, ředitel SOŠ a SOU Polička.

Slavnostní zahájení TECHNOhrátek se uskuteční ve středu 15. března od 9 hodin v tělocvičně nedaleké Masarykovy základní školy Polička. Tradičně se ho zúčastní i hosté, kteří přijdou zúčastněné žáky pozdravit a zejména motivovat k volbě některého z vyučovaných odborných předmětů – radní Pardubického kraje pro školství Bohumil Bernášek, starosta Poličky Jaroslav Martinů, vedoucí odboru školství Krajského úřadu Pardubického kraje Martin Kiss, ředitelka kontaktního pracoviště Úřadu práce v Poličce Jitka Hegmonová a ředitelka Centra celoživotního vzdělávání Pardubického kraje Monika Jirásková.

Pardubickenovinky.cz informovala Helena Bártlová, manažerka projektu TECHNOhrátky.

(jv,pardubickenovinky.cz foto:arch.technohrátky)


TECHNOhrátky v Lanškrouně přivítají už 7000. žáka

TECHNOhrátky v Lanškrouně přivítají už 7000. žáka
TECHNOhrátky Pardubického kraje načínají šestou desítku svých akcí. Stane se tak ve středu 29. března ve Střední odborné škole a Středním odborném učilišti Lanškroun.

Vylepšené Portmoneum zahájilo sezónu s novým majitelem

Vylepšené Portmoneum zahájilo sezónu s novým majitelem
Dům litomyšlského úředníka Josefa Portmana, nevšedně a místy trochu strašidelně vyzdobený malbami a vyřezávaným nábytkem výtvarníka a spisovatele Josefa Váchala, je od podzimu loňského roku v majetku Pardubického kraje a ve správě Regionálního muzea v Litomyšli.

Včelákov se dočká lepší silnice do Hlinska, kraj plánuje rekonstrukci

Včelákov se dočká lepší silnice do Hlinska, kraj plánuje rekonstrukci
V rámci své cesty po oblastech Hlinecka a Chrudimska zavítal hejtman Pardubického kraje Martin Netolický do Včelákova.

Ekocentrum Paleta trhá rekordy v návštěvnosti

Ekocentrum Paleta trhá rekordy v návštěvnosti
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil pardubický Natura park na břehu řeky Chrudimky, kde své aktivity provozuje Ekoncentrum Paleta, které je krajským koordinátorem ekologické výchovy.

Netolický: Plníme dohody mezi vládou a Odborovým svazem dopravy

Netolický: Plníme dohody mezi vládou a Odborovým svazem dopravy
Pardubický kraj se stále staví čelem k nařízení české vlády, které nařizuje autobusovým společnostem navýšit mzdy řidičům autobusů a uvolní z rozpočtu částku přesahující 20 milionů korun.
 
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport
Regiony:
Nahoru
© REGIONÁLNÍ NOVINKY, a.s. | Zobrazit klasicky